web analytics

Çekici Araçların yolda kalması halinde oto servislere götürülmesi için çekici hizmeti alırlar. İhtiyaç duyulduğu her an  oto kurtarma sisteminden çekici  tahsis edilerek mevcut araç en yakın oto servise götürülmektedir. çekici

Çekici Hizmeti Nedir?

Araçların yolda kalması halinde oto servislere götürülmesi için çekici hizmeti alırlar. İhtiyaç duyulduğu her an  oto kurtarma sisteminden çekici  tahsis edilerek mevcut araç en yakın oto servise götürülmektedir.
Çekici prosedürüne göre  araç bulunduğu noktadan alınır ve konumdaki en yakın oto servise teslim edilir. Yani çekici hizmeti bu sınırlama kapsamında sorumludur. Aracın maliyeti ve hasar kaydı gibi hususlar çekici hizmeti içerisinde bulunmaz. Genellikle anlaşmalı servis hizmetleri sunulmaktadır. çekici

Çekici Hizmeti ve Süreci

Araç arızası ve  ya  dikkatsiz kullanıma bağlı kazalar genellikle çok fazla yaşanmaktadır. Bu kazaların olması halinde araç hareket edemez duruma gelebilmektedir.  Bunun dışında kaza nedeni ile aracı oto servise götürmek gerekebilir. Bu noktada çekici hizmetinden yararlanmak gerekmektedir. Yol yardımı hizmeti 7/24   sunulmaktadır. Arıza yaşandığı an arama ya da mesaj ile talep etme sonucunda  yardım gelecektir. Belirli şirketler tarafından sağlansa da yol yardım işlemi kara yolu olarak tanımlanan noktalarda hizmet vermektedir. Çekici hizmeti arandığında ilk olarak yer tespiti yapılır. Tespit  sonrası  bir yol yardım ekibi gönderilir. Araç alınıp, en yakın oto servise götürülür.

Kurtarıcı Fiyatları

Çekici fiyatları bu hususta sektör dahilinde müşterilerine değişik şekilde sunulabilir. Nitekim Araç arızalanması halinde çekici hizmeti alındığında  sigorta devreye girer. Burada sürücü araç adına  sınırı aşmamış halde ise, çekici fiyatları kapsamında herhangi bir ücretlendirme talep edilmemektedir. Yani bütün ücretler sigorta şirketi tarafından karşılanır. Eğer sürücü sınırı aşmış halde ise ya da sigorta sahilinde değil ise çekici fiyatları için ödeme yapmak gerekmektedir.
Bu hususta genellikle  çekici fiyatları 200TL-500 TL arasında ve mesafeye göre değişiklik göstermektedir.

Oto çekici Yol yardımı hizmetinde, konusunun uzmanı usta ekipler, akü, lastik, motor, elektrik ve benzeri birçok konuda, en iyi yardımı gerçekleştirmektedir. Oto Kurtarıcı Usta olan elemanlarımız, işlerin yetişmesi için, etkili çalışma kategorilerini tercih etmektedir.

Ekibimizde Müşteriye Önem Verilmektedir Motor kurtarıcı

Altınkaya Her sektörde olduğu gibi, oto kurtarma sektöründe de, en büyük reklam müşteri memnuniyetidir. Şehirler arası çekici firmamız, küçük araçlarla, küçük arızaları tamir edebildiği gibi, büyük araç kurtarma çekici işlemlerini de gerçekleştirmektedir.

Çekici İş Makinesinin Çeşitleri Ve Kullanım Alanı

İş makineleri pek çok anlamda fayda sağlamaktadır. İhtiyaca binaen üretilen bu makineler geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yelpazede yerini alan makinelerden biri de çekicidir.

Çekici Nedir?

Çalışmayan, kaza yapmış yahut yanlış park dilen motorlu taşıtları taşımaya yarayan araca çekici denilir. Üstlendiği işlevlerden ötürü bir diğer adı da kurtarıcıdır. Günlük yaşamda trafikle içi içe olan insanlar kurtarıcı çağrıldığına sıklıkla şahit olmaktadırlar. Özellikle nüfus oranı yüksek şehirlerde bu durum çok daha yaygın gözükmektedir.

Büyük şehirlerin yaygın problemlerinden biri trafik sorunudur. Nüfusun kalabalık ve taşıtların fazla olması, trafik problemini çözülemez hale getirmektedir. Trafik esnasında arızalanan veya yanlış yere park edilmiş araçlar için kurtarıcı çağrılmaktadır.

Çekicinin İşlevi Nedir?

Çekici iş makinesi, pek çok alanda karşımıza çıkabilmektedir. İş makinesi adı altında anılmasının nedeni, diğer makinelerle ortak özelliklere sahip olmasından kaynaklanır. Çekiciler kaza sırasında hasar görmüş bir aracı iyileştirme görevi üstlenebilmektedir. Kaza yapmış aracın sert hava koşullarında sürülebilecek bir yüzeye geri döndürülmesine olanak sağlar. Yahut aracın tamir atölyesine nakledilme görevini yerine getirmektedir.

Çekicilerin bir kaç farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlilik kullanım alanından kaynaklanmaktadır. Bazı kurtarıcı çeşitleri sadece trafikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bazıları ise sanayi sektöründe hizmet vermektedir. Kurtarıcıların bir kısmı yüksek ton taşıma kapasitesi barındırmaktadır. Bunlarla çeşitli iş alanlarında karşılaşmak mümkündür. oto çekici

Çekici (Kurtarıcı) Çeşitleri

Kurtarıcıların çeşitleri, taşıyacakları yahut çekecekleri araca göre ortaya çıkmaktadır. Söz konusu çeşitlerin bazıları şöyle sıralanır: Çatallı, tepeden, kayar platform ve oto transfer çekicisidir. Çatallı çekicinin işlevi, yükü alttan kaldırmak ve çekerek taşımaktır.

Tepeden çekicinin diğer adı ahtapottur. Bu ismin verilme nedeni vincin tepeden inip dörtlü çatallara tekerlek bağlanmasıdır. Güvenliği sağlanan araç, çekicinin kasasına konulmaktadır. Bu kurtarıcı türü, ahtapot misali aracı sarmalamakta ve güvenli biçimde korumaya almaktadır.

Kayar platform denilen çekici trafikte sıklıkla kullanılmaktadır. Aracın yolda kalıp hareket etmesi durumunda çekicide bulunan kayar platforma araç kaydırılarak yerleştirilir. Aracın hareket edememesi durumu söz konusu olduğunda, vinç çağrılmaktadır. Vinç yardımıyla araç, kayar platforma çekilmektedir.

Oto transfer çekicisinde hidrolik makaralı vinç bulunmaktadır. Vinç aracılığıyla çekilmesi istenilen araç, damperli platforma aktarılmaktadır. Araç transferi esnasında damper kaldırılmaktadır. Sonrasında makara gevşetilmekte ve aracın güven içinde çekilmesine yol açılmaktadır. oto kurtarma

Çekicinin İşlevi ve Önemi

İnsanın günlük yaşantısı birçok problemden dolayı aksayabilmektedir. Bu problemler bazen dış koşullardan bazen de kişisel meselelerden kaynaklanmaktadır. Burada bizi ilgilendiren nokta dışsal koşullar olmaktadır.

Dış koşullara örnek olarak sert hava şartları verilebilir. Özellikle kış aylarında güvenlik önlemleri alındığı halde bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Kimi araçlar sözü edilen koşullardan etkilenerek yolda kalabilmektedir. Bu noktada çekiciler devreye girmektedir. Araca dair çözülemez bir problem olmadığı müddetçe, kurtarıcı sayesinde araç çekilebilmektedir. Böylece yolda kalan araçlar veya bir nevi hayatlar kurtarılmaktadır.

Comments are closed

0533 405 51 97