web analytics

Oto Çekici Ve Hizmeti

Oto çekici hizmetlerimiz sizlere arabalarda zamanla arızalanmalar meydana gelebilmektedir. Bu da  araçların yolda kalmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda oto çekici çağrılması ve böylelikle aracın oto servise gönderilmesi gerekmektedir. Oto çekici işlemlerinde hizmet sürecinin nasıl işlediğini bilmek ve hangi durumlarda çekici hizmeti almak gerektiğini bilmek önemli bir konudur. oto kurtarıcı
Çekici, kişisel olarak  hizmet sağlayan bir başka araçtır. Bu sebeple belirli bir ücretlendirme dahilindedir. Sigortalı araçlar için belli yol yardım paketleri sunulmaktadır. Bu paketlerde belirli  oto çekici masrafları da karşılanmaktadır. Bu konuda  istenmedik bir şeyle karşılaşmamak adına sigortayı iyi bir şekilde okumak ve araca ait tüm bilgileri bilmek gerekmektedir. oto kurtarma

Oto Çekici Çeşitleri Nelerdir?

Oto çekicilerinin araç türlerine göre  farklı bir kaç çeşidi mevcuttur. Bunlar;
  • -Çatallı çekici: İki büyük  çatal sayesinde aracı kaldırılarak çekici kasasına koymaktadır. Kablolu kumandası bulunmaktadır.
  • -Tepeden çekici: Daha çok trafik polislerinin kullandığı oto çekici sistemidir. Aynı zamanda ahtapot çekici olarak da bilinmektedir.  Vincin dörtlü çatalına tekerlekler bağlanarak arızalı araç, çekicinin kasasına konur. Aynı zamanda iki araç birden taşıyabilir. Bu oto çekici seçeneğinde  araç kapılarının açılmasına gerek duyulmaz.
  • -Vinçli kayar platform: Arızalı araç hareket ettirilebilir durumdaysa çekici deki kayar platforma girmesi sağlanır. Ancak hareket ettirilemiyorsa çekici deki vinç tarafından platforma çekilir. Aynı zamanda iki araç taşıyabilir.

-Oto transfer çekicisi: Çekicide ki hidrolik makaralı vinç  ile arızalı araç damperli platforma çekilir. İndirilme sırasında damper kaldırılarak  dikkatlice makara gevşetilir. oto çekici

Oto Çekici Fiyatları

Oto Çekici  hizmetleri  sigorta kapsamına girmektedir. Aracın sigortasız olması trafik üzerinde herkes için direkt olarak tehlike arz etmektedir. Bu sebeple kasko ve sigorta gibi önemli işlemleri yaptırmak gerekmektedir. Oto çekici sigorta dahilindedir. Ancak en yakın oto servisi yerine kişinin istediği başka bir servis söz konusu olduğunda ekstra bir ücretlendirme gerekir. Bu nedenle konumdaki en yakın oto servis tercih edilmelidir.

Oto çekici Yol yardımı hizmetinde, konusunun uzmanı usta ekipler, akü, lastik, motor, elektrik ve benzeri birçok konuda, en iyi yardımı gerçekleştirmektedir. Oto Kurtarıcı Usta olan elemanlarımız, işlerin yetişmesi için, etkili çalışma kategorilerini tercih etmektedir. çekici

Ekibimizde Müşteriye Önem Verilmektedir Motor Çekici

Altınkaya Her sektörde olduğu gibi, oto kurtarma sektöründe de, en büyük reklam müşteri memnuniyetidir. Şehirler arası çekici firmamız, küçük araçlarla, küçük arızaları tamir edebildiği gibi, büyük araç kurtarma çekici işlemlerini de gerçekleştirmektedir.

Oto Çekici

Aracın arızası veya kaza yapması durumunda aracın güvenli bir yere ulaşması için çekiciye ihtiyaç vardır. Çekicinin araç sağlığının iyi olması ve usta çekici hizmeti veren firmalar ise araca zarar vermenin önüne geçmektedir. Kazalarda veya araç arızası durumunda aracı çekebilecek olan vinçlere oto kurtarıcı denmektedir. Çekici sayesinde araç trafik olan yerde veya tenha bir yerde bırakılmaz.

Oto Çekici Hizmeti İstanbul

Ülkemizde ve dünyada yol yardım sayıları her geçen gün artmaktadır. Araç sayısını arması ile çekici ihtiyacı da baş göstermektedir. Ülkedeki kaza sayıları artış göstermektedir. Yaşanan kazalarda araç kaza yerinde kaldığında bu trafik sıkışıklığını da arttırmaktadır. Oto çekici belli bir firmaya bağlı olarak çalışmaktadır. Firmaları ve firmalar ile ilgili bilgileri de internet üzerinden bulmak mümkün olmaktadır

Araç yardımı almak ve çekici bilgisine sahip olmak araç sahipleri için önemli olmaktadır. Araç ile ilgili bir sorun yaşandığı anda oto çekiciye haber verilir. Araç ile ilgili sorunun  ne zaman yaşanacağı bilinememektedir. Oto çekici ise hızlı bir şekilde aracın yanına gelebilmektedir. Oto çekici çağrıyı aldıktan sonra konum isterler. Kısa sürede o konuma gelirler. Daha sonra araç, araç sahibinin istediği bir yere çekilir.

Araç Çekici Türleri

Oto çekicilerin türlerine göre farklı çeşitleri bulunmaktadır. Çatallı çekici iki çatal ile çalışır. Bu iki çatal ile aracın altına girerek, forklift mantığı ile aracı kaldırır. Aracı daha sonra çekici kasasına yerleştirir. Bu tarz çekiciler yolun durumu veya yoğunluğuna göre sağ veya sol taraftan aracı çekiciye koyabilirler. Bu çekicilerde kablolu kumanda da bulunmaktadır.  Aracın durumuna göre rahat bir şekilde nakliyesini yapılır.

Oto Transfer Çekicisi ise hidrolik makaralı vinç sistemi ile çalışmaktadır. Bu tarz sistemlerde araç çekicinin arka kısmına getirilir. Araç çelik halatlar ile çekilerek ve sistemli bir şekilde damperli platformun üstüne konur. Daha sonra düzgün bir şekilde bağlanır. Araç indirileceği sırada ise damper kaldırılır. Makara gevşetilerek araç sağlıklı bir şekilde zemine indirilir. Konusunda uzman kişiler tarafından kullanılması gerekmektedir.

Vinçli Kayar Platform denilen bir sistem bulunmaktadır. Araç kaza yapmış veya arızalanmışsa ama araç hareket edebiliyorsa çekicideki kayar platforma girer. Ama hareket imkanı yoksa çekicide bulunan vinç sayesinde platforma konur. Bu tarz oto çekiciler arkalarında bulunan çift tekerlek sayesinde, iki aracı birden taşıyabilir.

Otomobil Çekici İhtiyacı

Araçla ne zaman arıza yapacağı veya başına bir şey geleceği bilinmez. Araç seyir sırasında veya pek halindeyken bozulabilir. Bu durumlarda aracın servise götürülmesi gerekmektedir. Araç çalışmadığı içinde oto çekici gerekir. Oto çekici arızalı, kazalı araçları servise ulaştıran hidrolik sistemli veya elektrikli özel mekanizmalı araçlardır. Kayar kasa, sabit kasa, ahtapot, ağır ticari çekici olarak çeşitlere ayrılır. Özellikle büyük şehirlerde çekici ihtiyacı daha fazla olmaktadır. Trafik yoğunluğu ve araç sayısı düşünüldüğünde ihtiyacın fazla olduğu bilinir.

Comments are closed

0533 405 51 97